Všeobecné

V Regional Talent Cupe si zmeralo sily 30 tímov

Naša akadémia ruka v ruke s Kon-Trussom s. r. o. a futbalovým klubom z Horných Salíb po prvý raz zorganizovala Regional Talent Cup, na ktorý zavítalo dokopy 30 mládežníckych tímov z nášho širšieho regiónu.

Súťažilo sa v dvoch vekových kategóriách: sily si zmerali mladí z U11 a U9. V turnaji U11 prvé miesto obsadila reprezentácia Kukkonie, považovaná za domáci tím, v súboji U9 sa z konečného víťazstva mohli tešiť Novozámčania.

„Turnaj ukázal, že v širšom regióne veľa mladých talentov rozprestiera svoje krídla. Pre nás je veľkou radosťou, že dokážeme vytvoriť takéto podmienky a deti sa mohli zúčastniť na turnaji dobrej úrovne na kvalitných ihriskách. Veríme, že týmto sa nám podarí založiť novú tradíciu a v blízkej budúcnosti usporiadame druhé kolo Regional Talent Cupu. Tešíme sa, že naše zariadenie sme mohli ukázať aj takým rodičom, ktorí doteraz o DAC akadémii možno ešte nepočuli. Aj touto udalosťou by sme chceli trocha spopularizovať našu akadémiu aj v širších regiónoch. Veríme v to, že z tých, ktorí sa zúčastnili na turnaji, mnohých uvidíme v budúcnosti v našich radoch,“ poznamenal v súvislosti s turnajom Tibor Ravasz, vedúci pre mládežnícky rozvoj DAC akadémie.

Fotogaléria

Súvisiace správy

Všeobecné

Nominácia U17

pondelok 5.2.