Rozhovor

Tibor Ravasz: Radi by sme vyhrali každý zápas

Zimnú prípravu a prípravné zápasy už vystriedali minulý víkend tvrdé súboje o majstrovské body. Naše mužstvá U15 a U14 začali jarnú časť sezóny v domácom prostredí, v Akadémii DAC, a ešte k tomu víťazstvami.

Výrazné víťazstvo 5:1 priniesol prvý jarný majstrovský zápas, v ktorom bol súperom nášho mužstva U15 nitriansky tím tejto vekovej kategórie. O päť gólov sa podelili dvaja: Zápražný trafil do siete hostí trikrát, Bősze bol úspešný dvakrát. Tibor Ravasz, riaditeľ Akadémie DAC pre mládežnícky rozvoj hodnotil zápas takto: „Po ťažšom začiatku sme nakoniec dosiahli suverénne víťazstvo, miestami aj dobrou hrou. Radi by sme to ešte v budúcnosti obrúsili a triumfovali s ešte dominantnejšou hrou. Veríme, že dôkladná zimná príprava prinesie ovocie. Boli by sme radi, ak by aj naši hráči precítili váhu toho, aký znak nosia na svojom drese a pristúpili k zápasom tak, že každý chcú vyhrať. Naši tréneri posielajú mužstvo na ihrisko v takomto duchu. Veríme, že z tohto pohľadu budeme mať koncom jari dôvod na spoločné oslavy.“ Mužstvo U15 DAC vedie po 11. kole tabuľku s trojbodovým náskokom pred mužstvom Slovana rovnakej vekovej kategórie. V tejto sezóne ešte Levente Bősze a spol. nenašli premožiteľa.

Zápas sa odohral aj vo vekovej kategórii o rok mladšej, keď naša U14 hostila taktiež Nitranov. Duel sa skončil domácim úspechom 2:0, vďaka presným zásahom Doležaja a Klimeka. Zimná príprava – ako sa vyjadril Tibor Ravasz – sa začala trocha ťažkopádne, keďže bolo veľa zranených a chorých hráčov. Aj preto bolo príjemným prekvapením víkendové víťazstvo vybojované po skvelom výkone. „Výsledok v skutočnosti neodzrkadľuje realitu, veď chlapci celý čas dominovali, a mohlo sa zrodiť víťazstvo aj vyšším rozdielom. V každom prípade im prináleží gratulácia, ale musíme im pripomenúť, že boj sa pre nich ešte iba začína, pretože prídu čoraz ťažší súperi. Verím v chlapcov a v to, že sú schopní vyriešiť aj väčšie úlohy. Preto pracujeme deň čo deň v tréningoch,“ hodnotil riaditeľ mládežníckeho rozvoja našej akadémie. Mužstvo U14 po 11. kole okupuje štvrtú priečku.

Súvisiace správy

Rozhovor

Hodnotenie zápasov

streda 19.4.