Všeobecné

Štartuje jarná sezóna

Po zimnej prestávke budú počas víkendu hrať opäť o majstrovské body naši mládežnícki hráči. Adepti Akadémie DAC majú za sebou intenzívnu prípravu. Tréneri a odborný štáb tvrdo pracovali na tom, aby hráči boli čo najlepšie pripravení na prvé zápasy.

Staršie mládežnícke vekové kategórie sa vrátili do Akadémie DAC po zimnom oddychu 9. januára. Pre kategórie U12 – U15 sa začala príprava na majstrovskú jar 10. januára, od U8 do U12 16. januára. Už netreba čakať, pretože pre vekové kategórie od U19 po U14 sa začína futbalová jar.

Mužstvo U19 štartuje do jari z 8. miesta so ziskom 19 bodov, U17 sa momentálne nachádza na 9. pozícii s nazbieranými 18 majstrovskými bodmi. Hráči vekovej kategórie U16 sú v tabuľke na 4. mieste, zatiaľ čo U15-ka je na pomyselnom medailovom pódiu na poprednom druhom stupienku vďaka tomu, že počas jesennej časti nenašla premožiteľa a už 9 zápasov je bez prehry. U14-ka je piata s 19 bodmi.

V uplynulých týždňoch sme sa popri tvrdej tréningovej práci a mentálnych tréningoch zúčastnili aj na niekoľkých mládežníckych turnajoch a odohrali viacero prípravných zápasov. Naši zverenci nastúpili proti takým mužstvám ako Puskásova Akadémia, FC ETO Győr, MTK, Inter Bratislava, Fastav Zlín, Petržalka, Futbalová akadémia Mareka Hamšíka, Šamorín, Austria Viedeň.

„Tieto zápasy ponúkli veľmi dobré príležitosti na získanie skúseností, a na to, aby sa hráči mohli ďalej zdokonaľovať v herných prvkoch nacvičovaných počas tréningov. Cieľom akadémie je, aby sme počas majstrovstiev vyhrali čo najviac zápasov a hráči sa ďalej vyvíjali, a zlepšovali svoj herný prejav,“ poznamenal mládežnícky športový riaditeľ Akadémie DAC Krisztián Németh, ktorý dodal, že pre jarnú ouvertúru sa v každom mužstve vykryštalizoval najsilnejší káder, a preto s optimizmom vstupujeme do majstrovstiev.

Víkendový program našich mužstiev:

Tí najmenší budú kopať do lopty nastávajúci víkend v domácom prostredí, respektíve na zahraničnom mládežníckom turnaji. Do Akadémie DAC prídu deti vekových kategórií U11, U10, U9 a U8 z mužstiev Győri ETO, Király SE, AS Trenčín a Spartaka Trnava, ale zúčastníme sa aj na dvoch iných turnajoch: v Törökbálinte (U9, U8), respektíve na Future Tournament Cupe. Na každý domáci zápas srdečne pozývame fanúšikov! 

Súvisiace správy

Všeobecné
Všeobecné
Všeobecné

Vyskúšaj sa na ihrisku!

pondelok 13.5.