Všeobecné

Reprezentanti v akcii - 3. časť

Aj hráči našej akadémie boli členmi slovenských národných tímov v auguste a v septembri. V tomto článku uvádzame správy o výkonoch našich reprezentantov slovenskej U16-ky a U15-ky.

Tréner slovenského reprezentačného tímu U16 Marek Bažík začiatkom augusta stanovil nomináciu na medzištátne zápasy v Arménsku, ktoré sa konali 16. a 18. augusta.

Medzi nominovaných boli 3 žlto-modrí hráči: Michal Šurima (brankár) a medzi náhradníkmi Adrián Koós (stredopoliar) a Mikuláš Demjanovič (stredopoliar).

V prvom zápase v Jerevane dosiahol slovenský tím remízu 1:1. Z našich hráčov mal šancu hrať Adrián Koós – on sa dostal na ihrisko v 72. minúte.

Arménsko U16–Slovensko U16 1:1 (1:1)
Góly: 7. Pilojan - 35. Stareček.
Slovensko U16: Lapoš - Úradník, Nemček, Ovšonka, Stareček - Gajdoš (72. Mičuda), Šuľák, Riznič (60. Alex) - Bortoli (72. Koós), Hroza (60. Gríger), Mišovič (60. Lacza).

Na odvete mohol byť slovenský tréner už spokojnejší s hrou svojho tímu, keďže zvíťazili nad arménskym tímom 2:1. Náš brankár Michal Šurima odohral zápas, kým Adrian Koós hral do 62. minúty.

Arménsko U16–Slovensko U16 1:2 (0:1)
Góly: 43. Chazarjan - 6. Mišovič, 73. Nemček.
Slovensko U16: Šurima - Mičuda, Bagín, Ovšonka (41. Nemček), Záhradník - Koós (62. Gajdoš), Alex (80. Stareček), Šuľák (41. Riznič) - Mišovič (41. Bortoli), Gríger (41.). Hroza), Lacza (71. Úradník).

Pred niekoľkými dňami si slovenský tréner reprezentácie U16 stanovil káder pre nadchádzajúce zápasy, ktoré sa budú konať 17. septembra a 19. septembra. Medzi nominovanými sú 4 hráči z DAC-u: Samuel Svetlík (stredopoliar), Michal Šurima (brankár, náhradník), Bálint Szolgai (obranca, náhradník), Mikuláš Demjanovič (stredopoliar, náhradník). O ich septembrovom výkone budeme informovať neskôr.

Slovenský národný tím do 15 rokov hral začiatkom septembra na bulharskom Development Cupu a skončil druhý. Náš stredopoliar Alex Mažár bol medzi náhradníkmi a tentokrát nedostal šancu hrať.