Všeobecné

Opäť víťazný koniec týždňa

Veľký ruch vládol na konci uplynulého týždňa v radoch našich mládežníckych tímov, od vekovej kategórie U19 po mužstvo U14 sa na ihrisku objavili všetky, naše mužstvá U13 a U12 zase odštartovali jarnú majstrovskú sezónu v stredu.

U19

Poprad – DAC 1904 1:2

Strelec našich gólov: Matúš Kucman (2)

Najstarší hráči našej akadémie nastúpili na zápas pod Tatrami uplynulý piatok, a keď už tam merali cestu, nevrátili sa domov s prázdnymi rukami! Vďaka dvom gólom Matúša Kucmana vyhrali zápas 2:1 a domov si priviezli tri body. Mužstvu Petra Černáka patrí v tabuľke 7. priečka so ziskom 23 bodov.

U17

DAC 1904 – Poprad 4:0

Strelci našich gólov: Denis Valko (2) a Szilárd Csóka (2)

Zverenci Bélu Ballu mali taktiež za súpera Poprad, ale na rozdiel od U19 nastúpili na domácom ihrisku. Tréner mužstva sa k suverénnemu víťazstvu 4:0 vracia takto: „S veľkou pokorou a koncentrovane sme sa pripravovali na zápas. V žiadnom prípade sme nechceli súpera podceniť. Čo sme si naplánovali, hráči vďaka dobrej mentalite aj uskutočnili. Radi by sme pokračovali v dobrých výkonoch a už sa pripravujeme na ďalší zápas.“ Mužstvo doposiaľ získalo 24 bodov, vďaka ktorým mu patrí v tabuľke 7. miesto.

U16

DAC 1904 – Poprad 5:1

Strelci našich gólov: Jakub Molnár (2), György Sárközy (2), Nathan Udvaros

Aj mužstvo U16 si zmeralo sily s Popradom v DAC akadémii, kde žlto-modrí vedení Róbertom Biegelbauerom nedali veľa šancí súperovi na bodový zisk. „Zápas sme úspešne zvládli proti mužstvu predstavujúcemu slabšiu hernú kvalitu. Počas týždňa sme sa pokúsili pripraviť tím na herný štýl. Chalani k tomu pristúpili dobre, nepodcenili súpera, snažili sa splniť taktické pokyny. Dominovali sme počas celého zápasu a v druhom polčase sme premenili vytvorené šance v góly,“ zhrnul dianie na ihrisku tréner. Tím U16 je v tabuľke 4. s 33 bodmi.

U15

Petržalka – DAC 1904 1:6

Strelci našich gólov: Levente Bősze (4), Máté Roland Fehér, Lukáš Hennel

Mužstvo U15 sa tentoraz predstavilo vonku v Petržalke a dosiahlo bravúrne päťgólové víťazstvo. Naša radosť je o to väčšia, že maďarský mládežnícky reprezentant Levente Bősze strelil 4 góly, ktorý je navyše od spoluhráčov o rok mladší. „Zápas sa nevyvíjal podľa našich predstáv. Prekvapil nás aktívny pressing súpera, ale približne po 20 minútach sa nám podarilo usporiadať naše rady a v druhom polčase už lepšou hrou, dobrými individuálnymi výkonmi sme otočili zápas. A konečný výsledok hovorí sám za seba,“ hodnotil zápas Tibor Ravasz, riaditeľ DAC akadémie pre mládežnícky rozvoj. Mužstvo naďalej vedie súťaž bez prehry.

U14

Petržalka – DAC 1904 4:5

Strelec našich gólov: Maxim Doležaj (4), Dominik Vörös

Aj chlapci z U14 hrali s Petržalkou a dostali sa po 5 strelených gólov, čoho výsledkom bol zisk troch bodov. Radostná podobnosť so zápasom U15 je tá, že vďaka Maximovi Doležajovi sa aj tu zrodili štyri góly jedného strelca. Tibor Ravasz sa vyjadril, že mužstvo začalo zápas veľmi dobre, ale po vedení 3:0 súper dokázal ešte v prvom polčase znížiť na rozdiel jedného gólu. „Začiatkom druhej časti hry sme v dôsledku jedného zranenia hrali istý čas s desiatimi, čo mužstvo Petržalky využilo a vyrovnalo. Chlapci však hrali so srdcom. Na ich tvári som videl víťaznú mentalitu, čo sme od nich aj očakávali. A tak sa podarilo v závere streliť piaty gól, vďaka ktorému sme doniesli domov tri body.“

U13 a U12

Tento týždeň sa začala krútiť lopta znova aj pre naše mladšie žiacke tímy v jarnej majstrovskej sezóne. Mužstvo U13 čakalo derby s Dubnicou nad Váhom, veď išlo o súboj domáceho tímu z prvého miesta a tretích hostí. Pred zápasom hranom v DAC akadémii Tibor Ravasz podotkol, že verí v to, že prvky hry, ktoré si hráči v zimnej príprave osvojili, sa odrazia na ihrisku. „Chceli by sme si do skončenia základnej časti udržať prvé miesto, a z tejto pozície odštartovať súboje nadstavby,“ poznamenal riaditeľ našej akadémie pre mládežnícky rozvoj. V súvislosti s o rok mladšou vekovou kategóriou U12 sa vyslovil, že pre ňu bude cieľom počas jari postupná výstavba.

Súvisiace správy

Všeobecné

Ďakujeme U19!

2 dňami
Všeobecné
Všeobecné
Všeobecné