Všeobecné

4. miesto - Memoriál Miklósa Fehéra

Memoriálom Miklósa Fehéra spomíname na bývalého hráča ETO, vynikajúceho futbalistu, ktorý tragicky zomrel pred 19 rokmi. Okrem hostiteľského ETO FC Győr sa turnaja zúčastnili talianske, slovenské, české, srbské a portugalské tímy. Po skončení skupinovej fázy na 2. mieste, v sobotu nás čakal zápas o 3. miesto proti tímu TORINO FC z Talianska.

"Zúčastnili sme sa na veľmi kvalitnom turnaji, kde sme hrali proti výborným súperom. Do každého zápasu sme išli s odhodlaním, že chceme vyhrať a hrali sme na víťazstvo. Na prvom zápase v prvom polčase sme boli rovnocenným súperom Ostravy. Mali sme väčšie šance, ale bohužial nám chýbala efektivita pri zakončení. Po druhom inkasovanom góle v druhom polčase náš tím nebol doststočne sústredený a už nezvládol kontrolovať zápas. Proti tímu Cvrena Zvezda sme boli lepší na celom zápase. Hrali sme aktívne a loptu sme mali pod kontrolou. Súperovi sme nedovolili rozvíjať sa a zaslúžene sme vyhrali. O tretie miesto sme si zmerali sily s mužstvom AC Torino, ktoré hralo najlepší a najnebezpečnejší futbal. Zápas bol plný obratov, keďže sme vedeli otočiť aj po 0:2, no výsledné skóre boli 3:3 a následne sme prehrali penaltami. Okrem druhého polčasu s Ostravou si naše mužstvo zaslúži pochvalu. Ukázaná hra potvrdila, že vieme hrať dobrý futbal aj proti súperom medzinárodnej úrovne. Ohlasy boli veľmi pozitívne, čo nás nesmierne teší a už sa nevieme dočkať prvého ligového zápasu." - Vojtech Balla, hlavný tréner.

A skupina: Torino FC (ITA), ETO FC Győr (HUN), SL Benfica (POR)

B skupina: DAC 1904 (SVK), Crvena Zvezda (SRB), Baník Ostrava (CZE)