Všeobecné

​Naši futbalisti v slovenskom národnom tíme do 19 rokov

V októbri sa na MOL Akadémii v Dunajskej Strede uskutočnil sústredenie a prípravné zápasy slovenského reprezentačného tímu do 19 rokov, kde dostali šancu aj naši žlto-modrí hráči.

Hlavný tréner slovenského reprezentačného tímu do 19 rokov Albert Rusnák začiatkom októbra nominoval tím na prípravné zápasy s Bosniou a Hercegovinu a s Anglickom. V zostave označil aj šesť žlto-modrých hráčov – Šimon Dolinský (obranca), Matúš Malý (obranca), Dominik Veselovský (stredopoliar), Krisztián Bari (útočník), Sebastián Gembický (útočník) a ako náhradník László Nagy (stredopoliar).

V prvom zápase na MOL Akadémii dominoval reprezentačný tím do 19 rokov Bosnie a Hercegovine, a vyhral zápas na 2:1 – gól Slovákov strelil Bobček v 90. minúte. Hráči našej akadémie Šimon Dolinský, Matúš Malý a Dominik Veselovský odohrali celý zápas, Sebastián Gembický opustil ihrisko v 59. minúte a Krisztián Bari hral od 59. minúty.

Slovensko U19–Bosna a Hercegovina U19 1:2 (0:1)
Góly: 90. Bobček – 22. Varesanovič, 86. Drljo.
Slovensko U19: Rehák – Tandara, Malý, Dolinský, Obert – Laurinec (59. Bari), Myslovič (83. Bobček), Veselovský – Ďatko, Letenay, Gembický (59. Iľko).

V druhom dunajskostredskom zápase slovenský národný tím vyhral zápas 2:1. Z našich futbalistov Matúš Malý, Šimon Dolinský a Krisztián Bari odohral celý zápas, kým Dominik Veselovský hral od 71. minúty a Sebastián Gembický od 85. minúty.

Slovensko U19–Bosna a Hercegovina U19 2:1 (1:0)
Góly: 31. Lichý, 59. Lavrinčík – 84. Kvakič.
Slovensko U19: Surovčík – Tandara (88. Nagy), Malý, Obert, Dolinský – Iľko (23. Ďatko, 85. Gembický), Lichý, Bašista (71. Veselovský) – Myslovič (14. Lavrinčík), Bobček, Bari.

V treťom zápase, ktorý sa konal v Senci, bol súperom slovenského národného mužstva anglická reprezentácia do 18 rokov, ktorá zvíťazila s jediným gólom. Matúš Malý a Bari Krisztián odohrali celý zápas, Šimon Dolinský hral do 29. minúty a Sebastián Gembický do 74. minúty. Dominik Veselovský nastúpil na ihrisko v 46. minúte.

Slovensko U19–Anglicko U18 0:1 (0:0)
Gól: 64. Greenwood.
Slovensko U19: Surovčík – Dolinský (29. Tandara), Nagy, Malý, Obert – Lichý – Gembický (74. Letenay), Ďatko (46. Veselovský), Lavrinčík (83. Laurinec), Bari - Bobček.