Všeobecné

Zabudovanie členov akadémie prebieha úspešne

Zabudovanie mladých hráčov, ktorí si cibria svoj talent a schopnosti v Akadémii DAC, do A-mužstva, je pre nás priorita. Uplynulé obdobie dokazuje, že pokorná a tvrdá práca môže priniesť ovocie: v prípravnom zápase proti Slovanu sa až piati z našich mladých hráčov ocitli na ihrisku.

Užšia spolupráca medzi kádrom seniorského mužstva a akadémiou, spoločná filozofia, vízie a hodnoty – o ich dôležitosti sa rozprával hlavný tréner Adrian Guľa a jeho štáb ešte začiatkom septembra s trénermi a vedením Akadémie DAC. V diskusii hľadali spoločne odpoveď, ako pripraviť dorast pre potreby A-tímu.

Vzbudzuje nádej, že proces nezostal iba v teoretickej rovine a úspech projektu sa čoraz viac prejavuje aj v praxi. V poslednom prípravnom zápase DAC 1904 v tomto roku dal Adrián Guľa príležitosť zahrať si viacerým mladým talentom. V A-tíme tak nastúpili viacerí členovia akadémie a šamorínskej „farmy“: Dušan Fančovič (narodený v roku 2005), Franck Bahi (1999), Bálint Csóka (2003), Máté Szolgai (2003) a Mikuláš Demjanovič (2004).

„Bolo to takých 90 minút, počas ktorých sme chceli vidieť aj členov širšieho kádra. Som rád, že takí hráči akadémie, ako v roku 2005 narodený Fančovič, sa dostali na ihrisko, ale aj ostatní, napríklad Szolgai, majú za sebou veľmi zaujímavý duel. Tak sme absolvovali vynikajúci posezónny zápas. Chlapci museli tvrdo pracovať, niektorí po prvý raz zažili takýto zápas. Vec je o to cennejšia, že máme z čoho vychádzať,“ hodnotil výkon mladých po poslednom tohtoročnom zápase A-mužstva Adrian Guľa. Šéftréner prezradil aj to, že v týždni predchádzajúcom zimnej prestávke po prvý raz trénoval s tímom dospelých ešte iba 13-ročný Levente Bősze, talent z maďarskej reprezentácie do 15 rokov. Pod svoje ochranné krídla vzali v prebiehajúcej sezóne v 8 zápasoch 18 gólov zaznamenajúceho hráča aj Zsolt Kalmár a Regő Szánthó.

Cieľom Akadémie DAC nie je nič iné, než aby títo mladí a ich rovesníci dostali aj v budúcnosti čoraz viac príležitostí medzi dospelými, a cítili, že vytrvalou prácou a postupným vývojom majú šancu prepracovať sa do prvej ligy, a potom na medzinárodnú úroveň.

„Vedenie nášho klubu angažovaním Adriana Guľu a Balázsa Borbélya urobilo obrovský krok smerom k tomu, aby dostalo bližšie k sebe akadémiu a A-mužstvo. Skúsenosti, vedomosti, prístup a filozofia týchto dvoch odborníkov zabezpečujú voľné pole pôsobnosti pre talenty akadémie,” vyjadril svoju mienku Krisztián Németh, mládežnícky riaditeľ Akadémie DAC, dodajúc, že sa teší z toho, že je to merateľné nielen slovami, ale sa to ukazuje aj na ihrisku.

Fotogaléria

Súvisiace správy

Všeobecné
Všeobecné
Všeobecné
Všeobecné

Nominácie SRU15

streda 8.11.
Všeobecné

Nominácie U19,U18, U16

pondelok 6.11.