Všeobecné

Vo vreci samé dobroty máš – ku škôlkarom prišiel Mikuláš

Na najmenších fanúšikov DAC čakalo 6. decembra veľké prekvapenie. Pri príležitosti dňa Sviatku svätého Mikuláša totiž ku škôlkarom zavítal Mikuláš, a keď už k nim prišiel, prirodzene, nebolo to s prázdnymi rukami.

Hlasným detským džavotom sa ozývala mestská športová hala, kde sa zhromaždili pri príležitosti dňa Mikuláša škôlkari z dunajskostredského Ružového hája, respektíve Námestia priateľstva, ako aj z Povody a Orechovej Potône. Živí škôlkari už vedeli, ako treba vítať toho „s dlhou bradou“, takže bez výnimky prišli s pekne vyčistenými topánkami.

Ešte predtým, ako na miesto prišiel Mikuláš, deti sa zúčastnili na súťažiach zručnosti, a spomedzi hier, samozrejme, nemohla chýbať ani lopta. „Najdôležitejšie aj tentoraz bolo, aby sa deti cítili dobre, hrali sa s loptou, zamilovali si šport. A tých najtalentovanejších radi uvidíme v našich mužstvách,“ odkázal Krisztián Németh, mládežnícky riaditeľ Akadémie DAC.

Po hravom telesnom pohybe nasledovalo zaslúžené rozdávanie darčekov. Okolo obeda už aj škôlkarský Mikuláš hlásil svoj príchod, keď najskôr vyhodnotil 15 najlepších škôlkarov v dopoludňajších súťažných disciplínach, a potom každému detvákovi rozdal s prispením občianskeho združenia Kukkonie a DAC store pripravené mikulášske balíčky. Deti prijali darčeky so širokým úsmevom, a keďže každý z nich sa správal vzorne, korbáč sa neušiel nikomu z nich.

Fotogaléria

Súvisiace správy

Všeobecné
Všeobecné
Všeobecné