U11

Senzačný úspech vo Varšave

Mužstvo DAC 1904 U11 sa stalo víťazom tohtoročného mládežníckeho turnaja LEGIA CUP 2022. Žlto-modrí nechali za sebou v medzinárodnej konfrontácii hviezdne kluby medzi rovesníkmi.

Hlavné mesto Poľska hostilo prestížny turnaj, na ktorý tento rok dostalo pozvanie aj mužstvo U11 z nášho klubu. Vo Varšave si zmeralo sily dvanásť tímov tejto vekovej kategórie, medzi nimi aj také ako Legia Varšava, Hertha Berín, RB Salzburg, Manchester United, Sparta Praha, PSV Eindhoven či Aston Villa. Podľa systému turnaja si zahral každý proti každému, nakoniec sa jeho víťazom stalo po 11 zápasoch mužstvo s najvyšším bodovým ziskom. A ním nebol nik iný, ako mladí členovia mládežníckej akadémie DAC.

Dvojdňové súboje sa začali v sobotu 26. novembra. V ten deň odohrali chlapci 8 zápasov, na druhý deň, v nedeľu, nastúpili na ihrisko trikrát. Po 11 zápasoch bol senzačný pocit nahliadnuť do tabuľky, náš tím totiž s bilanciou 8-1-2 a s 25 bodmi uzatváral turnaj na čele konečného poradia. Navyše, aj kráľ strelcov turnaja vzišiel z radov žlto-modrých v osobe Leventeho Németha, ktorý bol najúspešnejší s 13 strelenými gólmi.

„Pre našich zverencov bola súťaž obrovskou príležitosťou predviesť sa. Je dôležité, aby účinkovali aj na medzinárodnej scéne, ukázali energiu skrývajúcu v sebe a obohatili sa mnohými cennými skúsenosťami. Dosiahli sme skvelý úspech, sme na chlapcov pyšní,” hodnotil na konci turnaja mládežnícky riaditeľ Akadémie DAC. Krisztián Németh osobne sprevádzal mužstvo do Varšavy, aby tam na konferencii referoval o práci prebiehajúcej v Dunajskej Strede, o hodnotách akadémie a športovej filozofii.

Výsledky mužstva U11 na futbalovom turnaji LEGIA CUP 2022

Najlepší strelec turnaja:

Levente Németh

Fotogaléria

Súvisiace správy