Všeobecné

Na DAC Vianociach sme oceňovali najlepších

Na tradičnej slávnosti žlto-modrých na záver roka, DAC Vianociach, ani tentoraz nechýbalo odmeňovanie najlepších hráčov nášho klubu i akadémie.

Dňa 5. decembra hostilo Mestské kultúrne stredisko Benedeka Csaplára v Dunajskej Strede koncoročnú slávnosť žlto-modrej futbalovej rodiny, IX. DAC Vianoce. V predchádzajúcich dvoch rokoch opatrenia zavedené v dôsledku nákazy koronavírusu neumožnili stretnutie a program sme mohli sledovať iba vo virtuálnom priestore, avšak po ukončení pandémie sme sa opäť konečne mohli tešiť z osobnej prítomnosti.

V divadelnej sále kultúrneho centra, patrične vyzdobenej na túto príležitosť, sa zišli funkcionári klubu a akadémie, tréneri, ich zverenci, rodičia hráčov a priatelia, aby vyhodnotili ďalší úspešný rok, ktorý je za nimi, a ocenili najlepších hráčov. Slávnostnú atmosféru vykúzlili žiaci Základnej umeleckej školy v Dunajskej Strede, ale najväčšia pozornosť sa aj tak upriamila na mladých futbalistov.

Pri slávnostných rečiach zaznelo, aký rozvoj prebehol počas roka v DAC akadémii a aké úspechy dosiahli deti cibriace svoje futbalové schopnosti v tejto inštitúcii. Aj medzi nimi sa vyníma jarný majstrovský titul U14, ktorý je prvým majstrovským zlatom v histórii akadémie. Pripomenuli sme si ďalej účasť na hodnotných medzinárodných mládežníckych turnajoch a s uspokojením sme bilancovali úspechy a nezabudnuteľné momenty v Kukkonia lige, Pohári spolupatričnosti i Kukkonia Cupe, ako aj posilnenie spolupráce s Győri ETO.

Podľa našej filozofie je najdôležitejšia individuálna príprava hráčov na výzvy profesionálneho futbalu. A tak s radosťou môžeme konštatovať že v roku 2022 12 členov akadémie dostalo profesionálne zmluvy a stali sa z nich profesionálni futbalisti. Z mladých hráčov sa 25 prebojovalo do mládežníckych reprezentačných výberov. Za všeobecným hodnotením nasledovalo individuálne, v rámci ktorého sme odmenili hráčov s najlepšími výkonmi počas uplynulého roka.

Odmenení v rôznych kategóriách (vrátane členov A-tímu a hráčov akadémie):

HRÁČ ROKA: Nikola Krstović

TALENT ROKA: Damián Kachút

GÓL ROKA: 

1. Nikola Krstović (Vikingur-DAC)

2. Zsolt Kalmár (DAC-ViOn)

3. György Sárközy (U16), (Pohronie-DAC)

ZÁKROK ROKA: 

1. Pavol Pásztor

2. Attila Németh

3. Krištof Botló 

Mládežnícki hráči ocenení v roku 2022:

2004-2005: Szolgai Bálint, Mikuláš Demjanovič, Filip Raška

2006: Lami Adam, Nino Žiga, Tóth Adrián

2007: Both Tibor, Pavol Pásztor, Udvaros Nathan

2008: Fehér Máté, Majoros Dániel, Richard Grexa

2009: Bősze Levente, Lukáš Kuman, Matús Márk

2010: Ruzicska Dominik,Oliver Timoránsky, Szabó Bence

2011: Kukucs Dávid, Szabó István Boldizsár, Vas Benett

2012: Noel Kolínek, Németh Levente,Oliver Bober

2013: Csenkey Dávid, Görcs Alex, Szakál Bence

2014-2015: Csiba Ármin, Fekete Dávid, Miklós Gábor, Holík Ladislav

WU19: Kürthy Réka (2007) Lapos Tamara (2007) Bábics Lilianna (2005)

WU15: Hanka Kaláberová (2010) Bugár Nóra (2009) Horváth Rebeka (2008)

Rok sa čoskoro uzavrie, ale pracujeme na tom, aby víťazná mentalita a pokorná práca nám aj budúci rok dopomáhali k úspechom. Sme hrdí na členov našej akadémie, ktorí svojou usilovnosťou a ľudskými vlastnosťami dozreli vo vzory. Len tak ďalej, chlapci, aj na budúci rok!

Súvisiace správy

Všeobecné
Všeobecné
Všeobecné

Vyskúšaj sa na ihrisku!

pondelok 13.5.