Klub

Mladých futbalistov regiónu podporuje Občianske združenie Kukkonia a MOL Akadémia

Okresné futbalové súťaže prípraviek sa v auguste rozbehli pod novým názvom Kukkonia liga, pričom MOL Akadémia sa stala mentorom regionálnych líg.

Občianske združenie Kukkonia ako sponzor poskytlo svoje meno ligovým súťažiam Oblastného futbalového zväzu Dunajská Streda v kategórii prípraviek U9, U11 a U13. V týchto troch súťažiach štartuje celkovo 42 tímov z 27 obcí, čo zahŕňa vyše 600 detí. Cieľom ligy je propagovať radosť z pohybu a lásku k športu nielen medzi zúčastnenými deťmi, ale mysliac aj na ostatných mladých ľudí v regióne.

S RADOSŤOU NA IHRISKU

„Poslaním ligy je, aby sa k čo najväčšiemu počtu detí, ktoré chcú hrať futbal, dostal odkaz, že popri ušľachtilom súťažení a vzájomnom rešpekte je najdôležitejšou hodnotou radosť z hry. Veď futbal je hra, ktorá má zmysel len vtedy, ak ho hráme s potešením. Chceme deti motivovať najrôznejšími spôsobmi, aby si každé z nich užilo radosť z tejto hry, zaujímalo sa o šport a viedlo zdravý životný štýl,“ uviedla Tímea Dóka, prezidentka Občianskeho združenia Kukkonia.

Mottom ligy sa preto stalo „S radosťou na ihrisku“, pretože ak každý hrá, každý vyhráva.

Ku Kukkonia lige sa ako mentor pridala aj akadémia futbalového klubu DAC - MOL Akadémia. Vďaka užšej spolupráci chce inštitúcia pomáhať športovým klubom v regióne, zvýšiť počet mladých futbalistov a zároveň podchytiť miestne talenty.

„V rámci Kukkonia ligy chceme dať nový impulz mládežníckemu futbalovému životu v dunajskostredskom okrese. S podporou Občianskeho združenia Kukkonia a oblastného futbalového zväzu by sme chceli začať dlhodobú spoluprácu medzi klubmi z okresu a MOL Akadémiou. Talentovaným futbalistom z okresu otvoríme dvere MOL Akadémie, kde deťom a trénerom poskytneme najmodernejšie školiace a diagnostické metódy a prostriedky. Pripravujeme im prednášky o zdravom životnom štýle športovca, úlohe športu pri formovaní osobnosti, histórii DAC-u a o našom nádhernom regióne. Chceme poskytnúť radosť a trvalé zážitky, ktoré budú deti motivovať v každodennom živote. Naším cieľom je v spolupráci s rodičmi a trénermi z okresu vychovať zdatnú a životaschopnú generáciu, ktorá je hrdá na svoje korene a pripravená na výzvy,“ zdôraznil Krisztián Németh, športový riaditeľ žiackych kategórií MOL Akadémie.

„Najdôležitejším prvkom našej iniciatívy je propagácia športu na Žitnom ostrove. Rovnako dôležité je motivovať deti hrajúce futbal v regióne ku každodennej práci. Počas dňa otvorených dverí môžu hráči aj tréneri zažiť, za akých podmienok prebiehajú tréningy vo futbalovej akadémii nášho regiónu. Dúfame, že vďaka Kukkonia lige budeme môcť každoročne hostiť viac mladých futbalistov a že niektorým budeme môcť časom fandiť aj priamo v MOL Aréne. Našim ďalším cieľom je poskytnúť mládežníckym trénerom možnosť ďalšieho vzdelávania, preto ich vždy radi privítame na tréningoch našich družstiev, kde môžu získať podrobnejší pohľad na profesionálnu prácu našej akadémie,“ dodal Tibor Ravasz, šéftréner prípraviek MOL Akadémie.

Mladí futbalisti Kukkonia ligy budú bohatší aj o rôzne zážitky, keďže všetky deti sa zúčastnia prehliadky MOL Arény aj odbornej prednášky, taktiež sa zúčastnia fyzického testu v MOL Akadémii a dokonca sa dostanú aj na ligové zápasy prvého mužstva DAC-u.

Prvýkrát sa tak stalo v pri príležitosti augustového stretnutia Fortuna ligy DAC-Trenčín, kde boli prítomní futbalisti z družstiev U9, U11 a U13 z Malých Dvorníkov a Vrakúne. Cez polčas sa dostali aj na ihrisko, kde ich predstavili publiku a od viac ako 4 500 prítomných divákov zožali potlesk, čo bol pre deti obrovský zážitok.

„Spoločným záujmom nás všetkých je investovať do budúcnosti a vychovať generáciu, ktorá dokáže náš región spraviť ešte lepším miestom. Kukkonia liga predstavuje dlhodobé partnerstvo. Som presvedčená, že všetko, čo sa za posledný rok udialo, len potvrdilo dôležitosť vzdelávania našich detí k láske k športu a zdravému životnému štýlu a že vytrvalosťou je možné dosiahnuť čokoľvek. Taktiež, aby nikdy nezabudli na svoje korene a hrdo reprezentovali región, v ktorom žijú,“ dodala Tímea Dóka.

Súvisiace správy

Klub

Prajeme Veselé Vianoce!

utorok 24.12.