Všeobecné

Ďalšia trofej pre DAC akadémiu

Naši futbalisti do 14 rokov (U14) vyhrali Szomszédvár pohár v Kisvárde po tom, ako vo finále mládežníckeho turnaja zdolali mužstvo NK Osijek 4:2.

Prestížny futbalový turnaj hostila koncom uplynulého týždňa Kisvárda, kde sa na podujatí nazvanom Szomszédvár pohár popri maďarských akadémiách zúčastnili mládežnícke „dielne“ okolitých krajín spadajúce do systému akadémií Karpatskej kotliny. Turnaj organizovala Mukačevská futbalová akadémia, ale vzhľadom na ničivú vojnu, ktorá postihla Ukrajinu, sa súboje neuskutočnili v Zakarpatskej oblasti, ale v Kisvárde, vo futbalovej akadémii Várda.

Svoje futbalové schopnosti si počas trojdňového turnaja určeného pre vekovú kategóriu U14 zmerali dve maďarské futbalové akadémie, ďalej mládežníci prichádzajúci zo Slovenska, Chorvátska, Srbska, Rumunska a Ukrajiny.

Osem mužstiev rozdelili organizátori do dvoch skupín. Mladíci z našej akadémie v A-skupine dostali za súperov Várdu LA, SC Bačka Topola a FK Csíkszereda Miercurea Ciuc, kým v B-skupine medzi sebou zápolili hráči NK Osijek, Mukačeva FC a FC Košice.

V rámci skupinových zápasov si skvele počínali naši mladíci, ktorí s dvoma víťazstvami a jednou remízou skončili na čele A-skupiny, a tak si vybojovali právo účasti vo finále turnaja. V nedeľňajšom finále sa žlto-modrí ocitli zoči-voči osijeckému mužstvu NK Osijek. Zverenci Jozefa Paľa dosiahli presvedčivé víťazstvo 4:2, a stali sa tak víťazmi Szomszédvár pohára.

Triumf sa stal ešte radostnejším tým, že aj kráľ strelcov turnaja vyšiel z nášho mužstva v osobe Leventeho Bőszeho, ktorý strelil dohromady 7 gólov – na víťazstve 5:2 nad Topolou sa podieľal majstrovskou štvorkou.

Gratulujeme k víťazstvu, chlapci!

Výsledky DAC U14

2. december, piatok:

DAC 1904 – FK Csíkszereda 4:0

g: Vörös, Bősze, Angyal, Kuman

3. december, sobota:

Várda LA – DAC 1904 2:2

g: Vörös, Bősze

DAC 1904 – Topola SC 5:2

g: Bősze (4), Angyal

4. december, nedeľa, finále:

DAC 1904 – NK Osijek 4:2

g: Angyal (2), Bősze, Vörös

Konečné poradie Szomszédvár pohára:

1. DAC 1904

2. NK Osijek (CRO)

3. FC Košice (SVK)

4. Várda LA (HUN)

5. Puskás Akadémia (HUN)

6. Topola SC (SRB)

7. FK Csíkszereda (ROU)

8. Mukačevo FA (UKR)

 

Fotogaléria

Súvisiace správy

Všeobecné
Všeobecné
Všeobecné
Všeobecné

Víkend v číslach

pondelok 11.9.