Všeobecné

Amigo Cup - U17 DAC - MFA Munkács 4:0

Náš tím začal svoje vystúpenie vo štvrtok, v ktorom naši odchovanci zdolali Mukačeva o štyri góly. V piatok prichádza derby FK Csíkszereda - DAC, tým končí skupinová fáza!

Z pohľadu Mukačeva mal zápas šokujúci úvod. Kým deň predtým mládežníkov FK Csíkszereda prekvapili červeno-bieli, vo štvrtok ani nemali čas, aby boli zaskočení, keď DAC viedol už po necelej štvrťhodine o tri góly. Gólostroj odštartoval Ján Brnula, ktorý otvoril skóre už v 1. minúte (1-0). V 8. minúte zvýšil náskok modro-žltých na 2-0 Denis Valko. Uplynuli ďalšie štyri minúty, keď György Sárközy neomylne zakončil svoje skvelé sólo (3-0).

Po štvrť hodine sa Mukačevo začalo prebúdzať, viackrát sa dostalo na dostrel dunajskostredskej bránky, ale svoje príležitosti nezužitkovalo. Boli to žlto-modrí, ktorí si do odchodu do polčasových kabín vytvorili viac šancí, ale brankári boli na svojom mieste. A tak sa do prestávky skóre nemenilo. Aj keď herne nie, v efektivite odchovanci DAC-u prevýšili súpera.

Druhá štyridsaťminútovka mala rušný priebeh, na tempo sa nik nemohol sťažovať. Popoludňajšiu horúčavu vystriedal chlad charakteristický pre Ciucskú kotlinu. Bol to opäť DAC, ktorý bol bližšie ku gólu, v 73. minúte sa zatriaslo brvno súperovej bránky. V nadstavenom čase stanovil konečný výsledok (4-0) Levente Bősze.

O víťazovi skupiny sa rozhodovalo v piatok večer od 19. hodiny v derby FK Csíkszereda – DAC. Pred zápasom mali oba tímy na konte tri body so zhodným skóre (plus štyri).