Válogatottjaink akcióban U15,U16,U17

10 növendékünk is kapott behívót a szlovák nemzeti csapatba az októberi időszakban.

#U17

AZ U17-es szlovák válogatott edzője, Marek Bažík 21 fős keretet nevezett a moldovai Eb kvalifikáció 1. fordulójára. Az ellenfelek közt olyan csapatok szerepelnek, mint Litvánia, Moldova és Németország. A nemzeti U17-be nevezett DAC játékosok: Adam Lami, védő, aki nemrégiben kapott profi szerződést és Nino Žiga, aki szintén már több ízben is magára húzhatta a nemzeti mezt. A szélesebb keret tagja Krištof Botló, kapus, és az U17-es csapatunk kapitánya, Mário Zimáni, aki támadó poszton játszik. Az első mérkőzést október 19-én, csütörtökön játszák Lettország ellen 12:00 órakor.

Csatoljuk a mérkőzések pontos szétírását és időpontjait:

19.10. Lettország 17 - Szlovákia 17 (Chisinau, 12:00)

22.10. Moldova 17 - Szlovákia 17 (Orhei, 12:00)

25.10. Németország 17 - Szlovákia 17 (Chisinau, 12:00)

Jelölt játékosaink:

Adam Lami – Védő

Nino Žiga – csatár

Tartalékok: Krištof Botló - kapus, Zimáni Márió - csatár

#U16

Branislav Fodrek, az U16-os szlovák válogatott edzője 20 fős keretet jelölt ki a két nemzetközi mérkőzésre Csehország ellen. A jelölés bejelentése után Denis Valko - csapatunk csatára - sérülés miatt sajnos kiesett a keretből. A két felkészülési nemzetközi találkozó közül az elsőn 0:2-re kapott ki a válogatott szomszédjainktól. A második meccsen cseh társai ellen, ezúttal vendégként, a szlovák tizenhatos ismét vesztesen pozícióban távozott. Ferenczi és Majer neve széles keretben szerepelt.

Az eredmények:

11.10. Szlovákia 16 - Csehország 16 - 0:2

13.10. Csehország 16 - Szlovákia 16 - 4:1

Tartalékok - védők: Ferenczi Barnabás és Majer Jakub.

#U15

A szlovák U15-ös válogatott edzője, Martin Žamba 20 fős keretet jelölt ki két hazai nemzetközi mérkőzésre Bulgáriával. A Bulgária elleni két meccs közül az elsőn a legfiatalabb nemzeti gárda 1:3-ra kapott ki. A válogatott a keddi 1:3-as vereség után ismét két góllal szenvedett vereséget Bulgáriától, ezúttal 2:4-re. Grexa Richárdnak és Fehér Máté Rolandnak a kezdő tizenegyben volt helye. A sárga-kékek U15-öseinek kapitánya, Majoros Dániel, védő és Andrej Zápražný, csatár a szélesebb keret tagjai voltak.

04.10. Szlovákia 15 - Bulgária 15 -  1:3 (Fehér a 49. percig, Grexa a 49. perctől játszott)

06.10. Szlovákia 15 - Bulgária 15 -  2:4 (Grexa a 41. percig, Fehér a 49. perctől játszott)