Válogatottjaink akcióban: Bősze gólt lőtt

Amíg a magyar U15-ös válogatott, Bősze Levente és Magyarics Erik főszereplésével, első nemzetközi mérkőzésén kétgólos győzelmet aratott Szarajevóban a házigazda bosnyákok ellen, eközben a szlovák nemzeti U17-es keretben Adam Lami és Nino Žiga szintén 0:2-es végeredménnyel szerepelt a litvánok ellen.

A 2008-as születésű játékosokból álló U15-ös válogatott játékosai eddig mindössze egyetlen kiválasztó edzőtáborban vettek részt, és első igazi összetartásukon máris egy külföldi UEFA-tornán kell helyt állniuk a nemzetközi porondon. Nemzetközi szereplést vállalt az egy évvel fiatalabb, tehát 2009-es születésű játékosunk, Bősze Levente is, aki már 8 éves kora óta ölti magára a DAC sárga-kék mezét. Ugyancsak debütált Magyarics Erik is, aki szintén a magyar nemzeti címer alatt játszhatott, és már az első alkalommal 63. perc játékidőt kapott. A korosztály bemutatkozó felkészülési meccse remekül sikerült. A magyar gárda végig irányította a szarajevói mérkőzést. A második félidőben Bősze Levente szerzett gólt (46.min), és így 2:0-ra nyerte meg a magyar válogatott a bosnyákok elleni találkozót.

Szerdán, tehát ma 14.9.2022, a lengyelek ellen lép pályára a csapat.

Győztes meccsen debütált az első találkozóján a szlovák nemzeti gárda is. Az idegenbeli mérkőzésen, Litvániában a szlovák U17 2:0-ra győzte le a hazaiakat. A csapat gyakorlatilag az egész meccsen fölényben volt, és végig sikerült dominálni a játékban. Az első félidőben szerzett gól méginkább növelte magabiztosságukat a pályán, és sikerült felülmúlni az ellenfelet. Adam Lami vezényletével, hátul a védelem a hazaiak minden igyekezetét féken tartotta, és megérdemelt győzelem született. Nino Žiga, a 80. percben avatkozott játékba.

A visszavágóra holnap, 15.9.2022, 10:00 órakor kerül sor a litvániai Jonava stadionban.