Hír

Amigo Cup - U17 DAC - MFA Munkács 4:0

A csapatunk csütörtökön kezdte meg szereplését, amelyen négy góllal felülmúltuk Munkács együttesét. Pénteken jöhet az FK Csíkszereda – DAC csoportrangadó!

A Munkács szempontjából sokkolóan indult a mérkőzés. Míg egy nappal korábban, az FK Csíkszereda fiataljait meglepték a munkácsi növendékek, addig csütörtökön meglepődni sem volt idejük, máris három góllal vezetettek a sárga-kékek. Brnula Ján kezdte meg a gólgyártást, aki már az első percben betalált (1–0). A nyolcadik minutumban Valko Denis kettőre növelte a DAC előnyét, újabb négy egység elteltével pedig Sárközy György nagyszerű szólója végén nem hibázott (3–0).

Negyed óra elteltével kezdett eszmélni a Munkács, többször eljutottak a DAC kapujáig, ám kimaradtak a lehetőségek. Több helyzet félidőig továbbra is a DAC előtt adódott, ám a kapusok a helyükön voltak, így nem változott az eredmény a szünetig. Ha a játékban nem is, eredményességben fölülmúlta ellenfelét a sárga-kék alakulat.

A második 40 perc lüktető játékot hozott, nem lehetett panaszunk az iramra, és a délutáni hőséget is felváltotta a Csíki-medencére jellemző hűvösség. A legközelebb ismét a DAC volt a gólszerzéshez, a 73. percben zúgó felső kapufáig jutottak. A ráadás pillanataiban Bősze Levente állította be a végeredményt (4–0).

A pénteken, 19 órakor kezdődő FK Csíkszereda – DAC rangadó lesz hivatott dönteni a csoportgyőzelemről. A két három pontos együttes egyaránt plusz négyes gólkülönbséggel rendelkezik.