Hír

4. hely - Fehér Miklós Emléktorna

A torna az ETO volt játékosának, a tragikusan 19 éve elhunyt egykori kiváló labdarúgójának, Fehér Miklósnak állít méltó emléket. A házigazda ETO FC Győr mellett olasz, szlovák, cseh, szerb, és portugál csapatok vettek részt a rangos U17-es nemzetközi labdarúgó utánpótlás tornán.

U17-es küldöttségünk az ETO FC Győr által megrendezett nemzetközi utánpótlás tornán szerepelt, amely a Fehér Miklós Emléktorna nevet viseli. Miután a csoportkört 3 ponttal a 2. helyen zártuk, szombaton helyosztó mérkőzés várt csapatunkra a 3. helyért az olaszországi TORINO FC gárdájával. A döntetlen 3-3 végeredményt követően, büntető párbaj döntött a helyezésünkről, így 3-1-es arányban csapatunk a 4. helyen végzett!

"Nagyon színvonalas tornán vettünk részt, ahol kitűnő ellenfelekkel játszottunk. Minden mérkőzésre úgy mentünk ki, hogy nyerni akarunk, és a győzelemre játszottunk. Az első mérkőzésen az első félidőben egyenrangú ellenfelei voltunk az Ostravának. Nekünk voltak nagyobb helyzeteink, de sajnos hiányzott a hatékonyság a befejezéseknél. A második félidőben a második bekapott gól után pedig a csapat nem volt elég koncentrált, és már nem tudta kontrolálni a mérkőzést. A Crvena Zvezda ellen az egész meccsen mi voltunk a jobbak. Aktívan futballoztunk és labdabiztosak voltunk. Nem engedtük kibontakozni az ellenfelet, és megérdemelten nyertünk. A harmadik helyért az AC Torino csapatával mértük össze a tudásunkat, amely csapat a legjobb és legveszélyesebb futballt játszotta. A mérkőzés nagyon fordulatos volt, hiszen 0:2 állás után fordítani tudtunk, de végül 3:3 lett, majd tizenegyesekkel kikaptunk. Az Ostrava elleni második félidőt leszámítva a csapat dicséretet érdemel. A mutatott játék igazolta, hogy nemzetközi szintű ellenfelekkel is tudunk jó futballt játszani. A visszajelzés nagyon pozitív volt, aminek nagyon örülünk, és már rendkívül várjuk az első bajnoki mérkőzést." - Balla Béla, vezetőedző.

A csoport: Torino FC (ITA), ETO FC Győr (HUN), SL Benfica (POR)

B csoport: DAC 1904 (SVK), Crvena Zvezda (SRB), Baník Ostrava (CZE)