Všeobecné

Víťazstvo Šamorína v Petržalke s rukopisom našich talentov

V 10. kole II. ligy vyhral náš partnerský klub na umelom ihrisku Petržalky 2:1, pričom oba góly strelili odchovanci DAC-u. Zverencom trénera Michala Kuruca patrí po prvej tretine súťaže druhá priečka!

V nedeľu doobeda nastúpil náš partnerský klub FC ŠTK 1914 Šamorín v 10. kole druholigovej sezóny 2022/23 na umelom ihrisku Petržalky. Zverenci trénera Michala Kuruca vyhrali 2:1 gólmi dvojice Máté Szolgai a Ján Ferleťák. Na trojbodovom úspechu mali okrem nich priamy podiel aj ďalší štyria odchovanci DAC akadémie.

V základnej zostave nastúpili Máté Szolgai, Bálint Csóka, Ferenc Bögi (odchovanci DAC) a Damián Kachút s Lukasom Leginusom (hráči DAC-u so striedavým štartom). V priebehu zápasu dostal šancu aj autor víťazného gólu Ján Ferleťák. Na lavičke ďalej sedeli 17-ročný brankár Michal Lukáč, Bálint Szolgai (obaja vôbec prvýkrát na súpiske ŠTK), Mikuláš Demjanovič, Daniel Szalma a Adrián Lehotský.

A ako sa im darilo?
Máté Szolgai - v 36. minúte strelil vedúci gól Šamorína, pre neho bol 3. v aktuálnej sezóne
Ferenc Bögi - odohral celý zápas a nabehal 11 535 metrov, vďaka čomu bol druhý najaktívnejší hráč
Bálint Csóka - naďalej je na delenom prvom mieste v tabuľke strelcov ŠTK so 4 gólmi
Ján Ferleťák - strelil víťazný gól v 90. minúte; bol to jeho tretí štart v sezóne a vôbec prvý gól v 2. lige, celkovo druhý za Šamorín (predtým sa trafil aj v Slovnaft Cupe)

„Bol to veľmi kvalitný zápas, Petržalka má veľa skúsených a kvalitných hráčov. Vydaril sa nám hlavne prvý polčas, strelili sme pekný gól a mali sme aj náznaky ďalších šancí. Po prestávke sme trochu nezachytili úvod, čo vyvrcholilo vyrovnávajúcim gólom domácich. Bol to pre nás dôležitý zápas, o to viac nás teší, že sme ho vyhrali,” zhodnotil Ján Ferleťák víťazný duel na umelej tráve Petržalky. K svojmu trojbodovému gólu doplnil: „Samozrejme, som veľmi šťastný, že sa mi podarilo skórovať, aj keď som na ihrisku nebol dlho. Tréner ma posielal do zápasu s tým, aby som sa snažil loptu dostať do šestnástky z krídelných priestorov. Nakoniec som ju sám dostal práve z takej situácie, keď som dostal výborný center od Lukáša Szaba. Gól ma veľmi potešil, ale musím pokračovať v tvrdej práci, aby som na ihrisku postupne dostával viac minút.“

Súvisiace správy

Všeobecné
Všeobecné
Všeobecné
Všeobecné

Víkend v číslach

pondelok 11.9.