U15

TSC CUP 2019: DAC U15 skončil na 4. mieste

Náš tím U15 sa v dňoch 5. až 7. augusta zúčastnil turnaja TSC Cup 2019, ktorý sa konal v srbskej Topole. Žlto-modrí skončili na 4. mieste a najlepším strelcom turnaja sa stal náš Máté Dömény.

Naši mladí hráči mali skvelý štart – v úvodnom stretnutí zvíťazili nad Csíkszeredou 1:0. V druhom zápase skupiny už mali oveľa ťažšieho súpera v podobe Partizanu Belehrad. „Mali sme skutočne silného súpera – pri 1:1 sa nám vyskytli 2-3 šance, ktoré sme mali využiť. To sa nám nepodarilo a nakoniec Partizan strelil víťazný gól na 2:1. V našom 3. zápase sme však porazili Ferencváros 3:0 a skončili sme v skupine so 6 bodmi. To znamenalo, že v záverečnom duely sme bojovali o 3. miesto proti NK Osijek. Tento súboj bol tiež veľmi vyrovnaný – v polčase bolo 0:0 a povedal som svojim hráčom, že strelenie prvého gólu nám dodá psychologickú výhodu. To sa, bohužiaľ, podarilo súperovi a nakoniec zvíťazil 3:0,“ prezradil Vojtech Balla, tréner DAC U15, ktorý bol celkovo spokojný s výkonom svojho tímu. 

„Myslím si, že všetky zápasy boli vyrovnané a rozhodli iba malé detaily. Uzavreli sme úspešný turnaj, kde naši hráči mali možnosť získať skúsenosti v konfrontácií s najlepšími zahraničnými tímami. Je pre nás veľkým potešením, že práve náš hráč, Máté Dömény sa stal najlepším strelcom turnaja.“

Skupiny:
Skupina A: DAC 1904, FK Csíkszereda, Partizan Belehrad, FTC
Skupina B: TSC Topola, Munkács, NK Osijek, Puskás Akadémia

Zápasy v skupine:
Csíkszereda–DAC 0:1
Partizan–DAC 2:1
FTC–DAC 0:3

Zápas o umiestnenie:
Zápas o 7. miesto: TSC Topola–Csíkszereda 1:2
Zápas o 5. miesto: Munkács–FTC 0:2
Zápas o 3. miesto: DAC–Osijek 0:3
Finále: Puskás Akadémia–Partizan 1:0

Konečné poradie: 1. Puskás Akadémia, 2. Partizan, 3. Osijek, 4. DAC, 5. FTC, 6. Munkács, 7. Csíkszereda, 8. TSC Topola.

Súvisiace správy