U9

Športový deň Kukkonia ligy bol skutočným rodinným dňom

Takmer dvetisíc detí a rodičov sa zišlo v nedeľu v Akadémii DAC na prvom športovom dni Kukkonia ligy. Vo futbalovom turnaji tridsiatich ôsmich tímov si zmerali sily tímy U9, U11 a U13 z regiónu Dunajská Streda.

Akadémia MOL, kde sa prvýkrát konal športový deň Kukkonia ligy a zároveň záverečné podujatie sezóny, bola 1. mája plná detskej radosti a nadšenia z gólov. Na tomto turnaji, ktorý bol organizovaný pre tri vekové kategórie, sa zúčastnilo takmer 600 detí z 26 obcí.

Cieľom celodenného turnaja bolo spojiť malých futbalistov v regióne a umožniť tímom okresnej ligy zúčastniť sa na veľkom turnaji. Pre tímy aj rodičov bolo dôležité zažiť atmosféru futbalového festivalu, aby inšpirovali k pohybu a športu čo najviac detí.

Vo vekových kategóriách U9 a U13 hralo 12-12 tímov, kým v U11 hralo proti sebe 14 tímov v dvoch skupinách, potom prišli na rad finálne zápasy. Konečným víťazom vo vekovej kategórii U9 sa stali Kráľovičove Kračany, na druhom mieste skončili Malé Dvorníky a na treťom dorastenecký tím DAC 1904. V skupine U11 sa víťazom turnaja stal Veľký Meder, druhé miesto získali Malé Dvorníky a tretie Orechová Potôň. V kategórii U13 zvíťazil tím Okoč, druhý skončil Sap a tretí Topoľníky.

Okrem futbalu na účastníkov čakal skutočný rodinný deň, keďže nechýbal skákací hrad, súťaže v zručnosti, ryžovanie zlata, prezentácia knihy S Mangalucou v Kukkónii či prehliadka akadémie. Podujatia sa zúčastnili aj hráči z mužstva DAC, s ktorými okrem živého rozhovoru bolo možné sa osobne porozprávať, či získať autogram a spoločnú fotografiu. Tomu sa potešili nielen deti, ale aj ich rodičia.

Na konci dňa boli vyhlásení najlepší strelci v každej vekovej kategórii, najlepší brankári a samozrejme all-star tím turnaja vo všetkých troch vekových kategóriách. Najlepší strelec vyhral tričko Kukkonia ligy a prvý výkop na zápase DAC-Ružomberok. Najlepší brankári získali dres značky Macron a vybraní futbaloví reprezentanti Kukkonia ligy sa môžu zúčastniť 2 veľkých turnajov vo svojej vekovej kategórii.

Ceny odovzdávali futbalisti DAC a predseda Oblastného futbalového zväzu Lajos Szerencsés.

Majstrovstvá U9, U11 a U13 okresu Dunajská Streda odštartovali pred rokom v auguste pod názvom Kukkonia liga.

Turnaj sponzorovaný Občianskym združením Kukkonia si kladie za cieľ motivovať čo najväčší počet detí hrať futbal, pričom popri ušľachtilej súťaži a vzájomnom rešpekte je najdôležitejšou hodnotou radosť z hry. Futbal je predsa hra, ktorá má zmysel vtedy, keď ju hráme radi. To je dôvod, prečo motto ligy a športového dňa bolo „S radosťou na ihrisku“, pretože každý vyhrá, ak hrajú všetci.

Mládežnícka akadémia DAC sa zapojila do Kukkonia ligy a Športového dňa ako odborný partner. Inštitúcia chce pomôcť športovým klubom v regióne, zvýšiť počet mladých futbalistov a užšou spoluprácou prijať a podporiť miestne talenty.

Podujatie podporili Občianske združenie Kukkonia, Akadémia MOL, Futbalový klub DAC, Regionálny a Západoslovenský futbalový zväz, Innopharma, Aquadrift a Schindler.