Všeobecné

Reprezentanti v akcii - 2. časť

V auguste a v septembri nominovali do slovenských národných tímov aj hráčov z našej akadémie. V tomto článku uvádzame informácie o výkonoch našich reprezentantov slovenskej U17-ky.

Hlavný tréner slovenského reprezentačného tímu do 17 rokov Branislav Fodrek v auguste nominoval hráčov na Bannikov memoriál v Ukrajine.

Medzi nominovanými boli 4 žlto-modrí hráči: Daniel Szalma (obranca), Filip Bobrovský (obranca), Marek Švec (útočník) a ako náhradník Erik Vinger (obranca).

Slovenský tím odohral na turnaji 4 stretnutia vrátane zápasu o miesto. Prvýkrát sa stretli s Bielorusmi, ktorých porazili 2:1. Prvý polčas odohral náš obranca Daniel Szalma, a druhý náš útočník Marek Švec. V 62. minúte aj Filip Bobrovský dostal šancu zmeniť priebeh zápasu.

Bielorusko U17–Slovensko U17 1:2 (0:2)
Góly: 46. Latsykov - 14. Šnajder, 23. Kotlár.
Slovensko U17: Danko - Boledovič (74. Molčan), Mazanovský, Szalma (46. Kóša), Smith (46. Lehotský) - Kudlička (46. Veliký), Sečanský (74. Šmatlák), Šnajder (62. Bobrovský) - Demitra (62. Hasoň), Božik (46. Švec), Kotlár (52. Kaňuch).

Svoj druhý zápas odohrali s tureckým národným tímom a prehrali 3:1. Daniel Szalma odohral celý zápas, Filip Bobrovský 53 minút a Marek Švec dostal šancu od 53. minúty.

Turecko U17–Slovensko U17 3:1 (1:0)
Góly: 25. a 80+ Zehir, 32. Beyaz - 72. Veliký.
Slovensko U17: Baláž - Szalma, Kóša, Lehotský (76. Kaňuch), Smith (53. Molčan) - Sečanský (53. Bobrovský), Šmatlák (66. Veliký) - Demitra (66. Hasoň), Božik, Kotlár (53. Fiantok) - Švec (53. Shnajder).

Ich tretie stretnutie s litovským tímom skončilo remízou 0:0. V 32. minúte dostal slovenský obranca Smith červenú kartu a hlavný tréner musel reorganizovať tím – v 41. minúte stredopoliara Kudličku nahradil náš obranca Daniel Szalma. Filip Bobrovský bol tiež na ihrisku – on odohral 69 minút.

Litva U17–Slovensko U17 0:0
Slovensko U17: Danko - Mazanovský, Molčas, Kóša, Smith - Kudlička (41. Szalma), Bobrovský (69. Sečanský), Šnajder - Kaňuch (57. Demitra), Veliký (63. Božik), Hasoň (63. Fiantok).

Po jednom víťazstve, jednej remíze a jednej prehre sa slovenská reprezentácia mohla hrať zápas o 3. miesto. Jeho súperom bol izraelský tím, s ktorým prehral 2:0 a skončil na 4. mieste. Z našich žlto-modrých hráčov dostal šancu Dániel Szalma a Marek Švec, ktorí opustili ihrisko v 54. minúte.

Izrael U17–Slovensko U17 2:0 (1:0)
Góly: 40. Arie, 46. Mazanovský (vlastný gól).
Slovensko U17: Baláž - Mazanovský, Szalma (54. Kóša), Molčan, Boledovič - Veliký (58. Kudlička), Sečanský, Šmatlák (58. Šnajder) - Fiantok (54. Demitra), Švec (54. Božik), Kotlár (54. Božik) 64. Kaňuch).