Všeobecné

Reprezentanti v akcii – 1. časť

Ako sme už uviedli, hráči z našej akadémie boli nominovaní v auguste a v septembri na reprezentačné zrazy slovenských národných tímov. V tomto článku uvádzame informácie o výkonnosti našich reprezentantov slovenskej U19-ky a U18-ky.

Hlavný tréner slovenského reprezentačného tímu do 19 rokov Albert Rusnák začiatkom augusta nominoval hráčov na septembrový priateľský dvojzápas vo Fínsku.

Medzi nominovanými boli 5 žlto-modrí hráči: Krisztián Bari (útočník), Sebastián Gembický (útočník), Ladislav Nagy (stredopoliar), Dominik Veselovský (stredopoliar) a Matúš Malý (obranca).

Slovenský národný tím sa prvýkrát predstavil 6. septembra vo fínskom Sauve. Po vyrovnanom prvom polčase (0:0) Myslovič v 52. minúte strelil víťazný gól Slovákov. Matúš Malý v strede obrany odohral celý zápas. Krisztián Bari opustil ihrisko v 87. minúte, nahradil ho Sebastián Gembický.

Fínsko U19–Slovensko U19 0:1 (0:0)
Gól: 52. Myslovič.
Slovensko U19: Rehák – Tandara, Malý, Obert, Tóth – Bašista, Lichý, Myslovič – Ďatko, Iľko (85. Bobček), Bari (87. Gembický).

V odvetnom zápase, ktorý sa uskutočnil 9. septembra v Kauniainene, zvíťazil fínsky tím 2:1. Náš stredopoliar Ladislav Nagy strávil na ihrisku 60 minút. Nahradil ho Myslovič, strelec slovenského vyrovnávajúceho gólu. Sebastián Gembický opustil ihrisko tiež v 60. minúte, Dominik Veselovský v 85. minúte.

Fínsko U19–Slovensko U19 2:1 (1:0)
Góly: 20. Larsson, 52. Jeremiah – 73. Myslovič.
Slovensko U19: Hynek – Vasiľ (70. Tandara), F. Nagy, Obert, Tóth – L. Nagy (60. Myslovič), Lichý (60. Laurinec), Topoľský (60. Iľko) - Gembický (60. Ďatko), Bobček, Veselovský (85. Bašista).

Slovenský národný tím do 18 rokov sa v auguste zúčastnil memoriálu Václava Ježka, kde získal 5. miesto. Tréner reprezentácie zaradil medzi náhradníkov nášho obrancu Richarda Piliara, ktorý tentokrát nedostal šancu.