Všeobecné

Naši hráči U16 oslavovali majstrovský titul v Mol Aréne

Vďaka dvom gólom Levente Bőszeho a jednému gólu Dominika Pecsuka porazil náš tím U16 cez víkend svojho večného rivala Slovan 3:2 a po zápase odštartovali tohtoroční majstri tejto vekovej kategórie obrovské oslavy.

Mužstvo pod vedením hlavného trénera Róberta Biegelbauera si tohtoročný majstrovský titul zabezpečilo už pred posledným 26. kolom, ale ani záverečný zápas nebrali chlapci na ľahkú váhu, keďže posledné stretnutie sa odohralo na skutočne špeciálnom mieste, v MOL Aréne, a súperom DAC bol najväčší rival všetkých čias, bratislavský Slovan.

Okrem príbuzných a priateľov členov tímu zavítalo na štadión aj množstvo žlto-modrých fanúšikov, aby spolu s chlapcami oslávili zlatú medailu na dôstojnom mieste a vhodným spôsobom. Nechýbalo povzbudzovanie, mávanie vlajkami, podobne ako na zápasoch A-tímu, a aj niekoľko dymovníc spestrilo nefalšované povzbudzovanie DAC. Extra burcovanie dodalo ešte viac energie našim mladíkom, ktorí po trojitom hvizde okamžite spustili obrovské oslavy.

Na slávnostnom ceremoniáli vyhlásenia šampiónov okrem trofeje za prvé miesto dostal každý hráč aj zlatú medailu a chlapci nestíhali prijímať všetky gratulácie. Tímu U16 zablahoželali okrem predstaviteľov Akadémie DAC aj zástupcovia Slovenského futbalového zväzu. Mladíci mohli zdvihnúť nad hlavu trofej po naozaj úžasnom výkone, veď z 26 zápasov opustili ihrisko v 23 prípadoch víťazne, raz remizovali, a iba dvakrát našli premožiteľa. Na takýto výkon s hrdosťou môžeme vyhlásiť: „Szép volt, fiúk!“

Okrem osláv majstrovského titulu sa v sobotu v MOL Aréne konala aj rozlúčka. Vedenie klubu poďakovalo členom nášho mládežníckeho tímu U19 za výkony počas sezóny a hráčom, ktorí túto vekovú kategóriu opúšťajú, zaželalo veľa úspechov do budúcnosti. Členovia tímu, ktorý v tejto sezóne skončil na siedmom mieste, dostali od nášho klubu dres na pamiatku.

Fotogaléria

Súvisiace správy

Všeobecné
Všeobecné
Všeobecné