Všeobecné

Máté Dömény a Alex Mažár v slovenskej reprezentácii do 15 rokov

V novembri sa na MOL Akadémii v Dunajskej Strede uskutočnil sústredenie a prípravné zápasy slovenského reprezentačného tímu do 15 rokov, kde dostali šancu aj naši žlto-modrí hráči.

Hlavný tréner slovenského reprezentačného tímu do 15 rokov Martin Žamba začiatkom novembra nominoval tím na prípravné zápasy proti Walesu. V zostave označil aj 3 žlto-modrých hráčov – Máté Dömény (stredopoliar), Alex Mažár (stredopoliar) a ako náhradník Botond Angyal (stredopoliar).

V prvom dunajskostredskom zápase slovenský národný tím prehal s Walesom 0:1. Hráči Walesu dostali do vedenia už v 12. minúty a neinkasovali ani jediný gól. Z našich futbalistov Alex Mažár odohral celý zápas.

Slovensko U15–Wales U15 0:1 (0:1)
Gól: 12. Matondo
Slovensko U15: Grúber - Mažár, Svoboda, Pávek, Blaško - Holíček, Hájovský (54. Mitro), Rehuš (63. Parilla) - Sauer (63. Masár), Vaľko, Marcelli (54. Praženka).

V druhom zápase hráči slovenského národného mužstva do 15 rokov remizovali s Walesom 2:2. Náš stredopoliar, Alex Mažár odohral celý zápas, kým Máté Dömény odohral 47 minút, a v 40. minúte strelil gól zo štandardnej situácie.

Slovensko U15–Wales U15 2:2 (1:1)
Góly: 40. Dömény, 80+ Marcelli - 34. Edwards, 49. Roberts
Slovensko U15: Lukáč - Šalkovič, Mažár, Holíček, Ďatel (58. Blaško) - Mitro (47. Rehuš), Mikula (74. Hájovský), Parilla (58. Marcelli) - Dömény (47. Sauer), Masár (47. Vaľko), Praženka.