Všeobecné

Ferenc Bögi podpísal profesionálny kontrakt so svojím materským klubom

Ferenc Bögi, odchovanec MOL Football Academy a hráč tímu do 19 rokov v aktuálnom transferovom období podpísal profesionálnu zmluvu s klubom DAC 1904.

„Je to pre mňa veľmi dôležitý krok, veď od detstva som hráčom DAC-u. Zároveň sa veľmi teším. Znamená to pre mňa aj ďalšiu motiváciu, aby som zabojoval o svoje miesto,“ vyjadril sa osemnásťročný futbalista, ktorý je rád, že sa môže pripravovať so Šamorínom. „Verím, že dostanem príležitosť zahrať si osemnástich dospelú druhú ligu, čo by bolo veľmi dobré pre môj ďalší rozvoj. Veľkou školou sú aj tréningy s áčkom. Môj jednoznačný cieľ na najbližšie roky je dostať sa do kádra áčka a hrávať za môj materský klub na najvyššej úrovni.“

Otec a jeden z bývalých trénerov mladého talentu, Ferenc Bögi st. hodnotil túto udalosť nasledujúco:
,,Táto zmluva je na jednej strane vrcholom veľmi odhodlanej, tvrdej, ale radostnej práce a na druhej strane, dúfajme, že začiatkom ešte odhodlanejšej a ešte ťažšej práce. Feco za posledných 12 rokov pravidelne vytvoril niečo pretrvávajúce vo farbách DAC, je vzorom pre domáce vzdelávanie. Ako otec - spolu s rodinou - som jeho najväčší fanúšik a snažil som sa zabezpečiť, aby za každých okolností sa mohol sústrediť výlučne na futbal. Ako tréner vidím jeho vývoj od jeho narodenia až po dnešok úplne iným okom. Od začiatku na mňa zapôsobila jeho pohyblivosť, citlivosť k lopte, neskôr herná inteligencia a vnímavosť k základom futbalu. 

Považujem za rozhodujúce, že si dokázal udržať vysokú motiváciu a jeho odhodlanie sa tiež nezmenšilo. Samozrejme, záležalo predovšetkým na predvedenom výkone, že bol schopný uzavrieť zmluvu s našim milovaným klubom. Teraz môže byť na neho hrdý každý tréner, ktorý ho trénoval.
Rád by som spomenul ešte jednu vec: celý jeho doterajší život sprevádzal aj ďalší šport, stolný tenis. Som presvedčený, že týmto športom rozvíjal aj napr. reflexy, reakčný čas, koncentráciu a koordináciu."

V minulej sezóne bol Bögiho trénerom v našej devätnástke Michal Kuruc, ktorý v týchto dňoch dočasne vedie Šamorín, kde ho má tiež pod palcom. „Fecó patrí medzi najtalentovanejších hráčov našej Akadémie. Pravidelne podáva dobré výkony na ihrisku. Zaujímavosťou je, že môže hrať na viacerých postoch. Zvyčajne nastupuje ako ofenzívny stredný stredový hráč, ale platný bol tiež ako ľavý obranca či krídelník. Dokáže strieľať krásne góly z väčších vzdialeností, čo potvrdzujú aj jeho každoročne účasti na našej ankete o najkrajší gól roka. V poslednom období sa už pohybuje v seniorskom futbale, či už priamo s prvým mužstvom DAC-u, alebo v šamorínskej farme. Za posledné dva roky sa predstavil aj v slovenskej reprezentácii do 18 a 19 rokov. Veríme v jeho schopnosti a predpokladáme, že sa presadí v profesionálnom futbale,“ povedal na Bögiho adresu vedúci MOL Akadémie.

Súvisiace správy

Všeobecné
Všeobecné
Všeobecné