U19

Dres ŠTK Šamorín oblečú hráči z DAC-U

​Dres ŠTK Šamorín oblečú traja 19-roční hráči, ktorí prichádzajú na trvalý prestup z DAC 1904: Ján Ferleťák, Adrián Lehotský a Bálint Csóka.

Klub sa dohodol na trvalom prestupe Jána Ferleťáka a Adriána Lehotského, dvoch nádejných futbalistov, ktorí v minulej sezóne pôsobili v tíme DAC U19. Ján Ferleťák je univerzál pravej strany ihriska, ktorý dokáže hrať na poste ofenzívneho krídelníka aj pravého obrancu. V minulosti obliekal dres Liptovského Mikuláša či Nitry. Podobnú kariérnu trajektóriu má na svojom konte Adrián Lehotský, obranca pôvodom z Liptovského Mikuláša, ktorý sa cez Nitru a tím DAC U19 dostal do Šamorína.

“Obaja hráči už absolvovali s nami v minulej sezóne viacero tréningových cyklov, dostali príležitosť už aj v prípravných zápasoch a Jano Ferleťák aj úvodné minúty v druhej lige. Tréner Kuruc oboch veľmi dobre pozná, sú to talentovaní chalani preto sme radi, že sme ich mohli priviesť do tímu. Veríme, že u nás budú napredovať a rýchlo sa etablujú v profesionálnom futbale,” okomentoval najnovšie prírastky do nášho kádra športový riaditeľ Csaba Horváth.

“Po konci v doraste DAC som príliš ani ďalšie možnosti nezvažoval, prestup do Šamorína je pre mňa skvelá príležitosť. Klub je veľmi dobrým miestom pre môj osobný rozvoj, navyše je tu vďaka spolupráci možnosť prepracovať sa do najvyššej súťaže v drese DAC. Určite sa chcem postupne prepracovať do základnej zostavy, hoci je tu veľa kvalitných a skúsenejších hráčov. Je to ale pre mňa výzva pobiť sa o miesto v základe a posúvať sa stále vpred,” povedal po podpise zmluvy Ján Ferleťák, ktorý sa zároveň v krátkosti predstavil aj šamorínskym fanúšikom. “V doraste som zvykol hrávať na pozícii útočníka či krídla, ale tu v Šamoríne ma tréner začal využívať aj na kraji obrany a myslím si, že táto pozícia mi skvelo sadla. Myslím si, že dokážem kvalitne zahrať v defenzívnej línii aj v ofenzíve, predsa len, tam som hrával od malička.”

Ďalším hráčom v rámci projektu, ktorý posilní káder ŠTK Šamorín pre novú sezónu II.futbalovej ligy, je Bálint Csóka. Bývalý hráč dorastu DAC prichádza do Šamorína na trvalý prestup. „Okrem nich, slovenský reprezentant do 19 rokov,  Máté Szolgai a brankár, Atilla Horváth sa pripravujú tiež u nás na novú sezónu. Mikuláš Demjanovič a Damián Kachút (2004) takisto budú hráči nášho kádra, trénujú celý týždeň s nami, ale budú stále hráčmi DAC-u, a v rámci striedavého štartu môžu hrať aj u nás, v Šamoríne, ale aj v U19-e DAC-u."- pridal Michal Kuruc, tréner mužstva ŠTK Šamorín.

zdroj: stksamorin.sk

Súvisiace správy