Naše dorastenecké kategórie cez víkend nastúpili proti Trnavčanom.

U19 - 10. kolo

Spartak Trnava - DAC 4:0 (2:0)

Horváth – Vass, Terezka, Petrišák, Salvan (84. Vinger), Bobrovský, Szolgai, Bögi (C), Csóka (84. Šuster), Švec (70. Demjanovič), Prášek

G.: Bögi (2.,49.), Švec (17.), Szolgai (80.)

Hodnotenie trénera, Jozefa Daňka: ,,Už v úvode zápasu (v 2. minúte) sme využili svoju šancu a ujali sa vedenia Bögim. Bol to povzbudivý a ukľudňujúci moment do ďalších minút. Aj keď sme v prvom polčase neboli dominantní na lopte, súpera sme nevpustili do vyložených šancí. V 17. minúte sa nám podarilo streliť druhý gól Švecom a v pokoji sme dohrali polčas. V druhom polčase sme zvýšili aktivitu, dobre sme kombinovali a súpera sme predčili vo všetkých ukazovateľoch. Teší ma, že sme pridali ďalšie dva góly a žiaden neinkasovali. Pochvalu si zaslúži celé mužstvo za kompaktný a bojovný výkon. Napriek tomu, že sme odohrali 3 náročné zápasy za týždeň, chlapci to zvládli."

U17 - 10. kolo

Spartak Trnava - DAC 1:3 (0:2)

Lukáč – Szolgai (C), Beran, Kmeťo, Svetlík, Kachút, Mažár (70. Máhr), Raška, Knesz (55. Divald), Flašík (85. Fraňo), Botló

G: Kmeťo (39., 74.), Mažár (21.)

Hodnotenie trénera, Igora Kissa: ,,Podali sme jeden kolektívny tímový výkon. V prvom polčase sme hrali veľmi dobre, kde sa nám aj podarilo dvakrát presadiť. Veľmi dobre sme kombinovali a prakticky sme boli celý čas na súperovej polovici. V druhom polčase prišlo poľavenie, ako by sme sa zľakli výsledku, málo sme si verili. Súper nás pritlačil prvých dvadsať minút, kde nám aj strelil gól z jedenástky. Potom sme sa schopili, začali hrať a ukázal sa tímový výkon. Podarilo sa nám tiež dať gól z penalty a potom už bolo po zápase. Teraz sa ukázala trojmesačná práca našich chlapcov!"

U16 - 10. kolo

Spartak Trnava – DAC U16 1:3 (0:2)

Mészáros – Sós, Fančovič, Lami, Kňaze, Nemčok, Angyal (C), Parilla, Kucman (57. Dömény), Urban (73. Angyal), Kanócz (80. Puha)

G: Kanócz (29.), Urban (37.), Angyal (44.)

Hodnotenie trénera, Vojtecha Ballu: ,,Dobre sme sa pripravovali na súpera po taktickej stránke. Vedeli sme, že budú vychádzať zo zabezpečenej obrany a budú prehusťovať strednú zónu. Prvý polčas našou typickou ofenzívnou hrou sme prevýšili súpera po futbalovej stránke. Dominovali sme a celý úsek hry sme boli lepší. Do šatne sme išli za stavu 0:2. Druhý polčas sme zvýšili výsledok na 0:3. Za stavu 0:3 domáci začali hrať nátlakovú hru. Hrozili najme zo štandardných situáciách. Nakopávali lopty do pokutového územia. Tlak od súpera sme eliminovali a získali sme cenné 3 body."