U19

Bálint Szolgai vicemajstrom Slovenska v teqballe

DAC mal zastúpenie na majstrovstvách Slovenska mládeže v teqballe, organizovaných Teqballovou Federáciou Slovenska. Tie sa konali 12. decembra 2022 v Mestskej športovej hale v Šamoríne.

Na šampionáte sa súťažilo v dvoch kategóriách - U15 a U19. DAC nominoval hráčov do kategórie U19 a boli nimi Šimon Oros a Lajos Szűcs. Náš klub však mal zastúpenie aj prostredníctvom Strednej Spojenej školy v Dunajskej Strede, ktorú reprezentovali futbalisti DAC-u Bálint Szolgai a Ladislav Botló. Hráči DAC-u úspešne reprezentovali klub na majstrovstvách Slovenska v teqballe.

„Darilo sa mi počas celého turnaja, v skupine som vyhral všetky zápasy. Po prehre vo veľmi vyrovnanom finále som trošku sklamaný. Súper však bol skutočne veľmi kvalitný a keďže teqball je jeho primárny šport, z tohto pohľadu môžem byť spokojný. Celkovo si myslím, že som na turnaji podal sebavedomý výkon a dostal som zo seba maximum,“ vyhlásil talentovaný obranca DAC-u Bálint Szoglai. Cenu mu odovzdal odchovanec DAC-u a bývalý dlhoročný reprezentant Ján Ďurica.

Teqball je stále nový a veľmi inovatívný šport s olympijským potenciálom. Ide o bezkontaktný šport založený na futbale a nohejbale, ktorý zlepšuje techniku, koordináciu a reakčnú rýchlosť, a to všetko futbalovo-inovatívnou formou. Hrá sa na zaoblenom stole, ktorý tvarom pripomína stolnotenisový stôl.

Súvisiace správy