Všeobecné

​Slovenský národný tím do 16 rokov na MOL Akadémii

Začiatkom novembra sa na MOL Akadémii v Dunajskej Strede uskutočnil sústredenie a prípravné zápasy slovenského reprezentačného tímu do 16 rokov, kde dostal šancu aj náš žlto-modrý hráč.

Hlavný tréner slovenského reprezentačného tímu do 16 rokov Marek Bažík koncom októbra nominoval tím na prípravné zápasy so Srbskom. V zostave označil aj 3 žlto-modrých hráčov – Michal Šurima (brankár), Fabián Fatona (obranca) a ako náhradník Mikuláš Demjanovič (stredopoliar).

V prvom dunajskostredskom zápase slovenský národný tím vyhral zápas 2:1. Slováci už v 4. minúty prehrávali 0:1, ale podarilo sa im otočiť zápas s gólmi z 74. a 80. minúty. Z našich futbalistov Fabián Fatona odohral celý zápas.

Slovensko U16–Srbsko U16 2:1 (0:1)
Góly: 74. Šuľák, 80. Záhradník – 4. Milosavič
Slovensko U16: Vasiľ – Mičuda, Bagín, Kachnič, Fatona – Sauer, Šuľák, Javorček (72. Kukulský) – Martin Repa (72. Záhradník), Hroza (60. Juritka), Prokop (60. Bortoli).

V druhom zápase hráči slovenského národného mužstva do 16 rokov remizovali so Srbskom 0:0. Fabián Fatona nastúpil na ihrisko v 71. minúte.

Slovensko U16–Srbsko U16 0:0
Slovensko U16: Hrdina – Úradník, Hudák, Jaššo, Záhradník (71. Fatona) – Gajdoš, Kukulský, Šuľák(41. Javorček) – Bortoli (62. Kachnič), Juritka (52. Hroza), Martin Repa (52. Mičuda).