Všeobecné

Výsledky víkendových zápasov a hodnotenia trénerov

U19 - 8.kolo
Starší dorastenci sa po bezgólovom prvom polčase ujali vedenia v 49.minúte zásluhou Mareka Šveca, zároveň aktuálny brankár nášho družstva, len 16-ročný Michal Šurima vychytal čisté konto. Vďaka jednogólovému víťazstvu nad Popradčanmi ostali doma dôležité tri body.

DAC – FK Poprad 1:0 (0:0)

Šurima – Vass, Bögi (C), Švec, Veselovský, Szolgai, Rátonyi (70. Salvan), Prášek (77. F.Bobrovský), Csóka (86. Pálmay), Terezka, Šuster

Gól: Švec (49.)

Hodnotenie trénera, Jozefa Daňka: ,,Pripravovali sme sa na to, že hostia budú hrať z hlbokého bloku a vyrážať do rýchlych protiútokov. Snažili sme sa presadiť v krídelných priestoroch, čo sa nám aj darilo, ale zlyhávali sme vo finálnej fáze, keď sme sa nedokázali presadiť v hre 1-1. Vyšiel nám vstup do druhého polčasu, keď v 49. minúte po peknej kombinácii skóroval Švec. Aj naďalej sme kontrolovali hru a súpera sme nevpustili do výraznejších šancí. Napriek našej dominancii sa nám ale nepodarilo streliť upokojujúci druhý gól a tak sme až do záverečných minút museli byť v strehu. Chlapci podali bojovný a kompaktný výkon a zaslúžene vyhrali."

U17/U16 - 8.kolo
Naše družstvo do 17 rokov získalo druhé víťazstvo na pôde súpera. Náš prvý gól padol v prvom polčase, keď si Mikuláš Demjanovič pripísal 6. gól v sezóne, náš druhý gól dal Ladislav Botló.

Prvý polčas zápasu hráčov U16 skončil remízou 1:1, ani napriek tomu sa však nepodarilo získať bod od hráčov Popradu

U17: FK Poprad – DAC 1:2 (0:1)

Lukáč – Szolgai (C), Beran, Demjanovič, Botló (90. Fraňo) , Kmeťo (84. Máhr), Svetlík, Kachút, Mažár, Raška, Flašík (72.Divald)

Góly: Demjanovič (28.), Botló (74.)

Hodnotenie trénera, Igora Kissa: ,,Máme za sebou víťazný zápas v Poprade, ktorý skončil 2:1 v prospech nás. Toto víťazstvo považujem za veľmi dôležité, chlapci potrebovali vyhrať. Lenže z herného hľadiska nie som vôbec spokojný, lebo sme neukázali výkon ako si to ja predstavujem. Tento zápas si musíme veľmi dôkladne analyzovať a prebrať. Spravíme všetko preto aby výkony chlapcov stúpali a naši hráči napredovali."

U16: FK Poprad – DAC 3:1 (1:1)

Mészáros – Sós, Lami, Fančovič, Kňaze (71.Horváth), Nemčok (56. Urban), Angyal (66.Kuraj), Knesz (66.Puha), Parilla, Kanócz (C), Kucman

Gól: Kanócz (36.)

U15/U14 - 4.kolo

Naši najstarší žiaci po výbornom štarte do novej sezóny, si tentokrát doniesli z Trenčína dvojgólovú prehru, zatiaľ čo naši hráči do 14 rokov prehrali iba o jeden gól.

U15: AS Trenčín – DAC 2:0 (1:0)

Kocsis (C) – Végh, Rehák, Ovári, Oros, Zimáni (77.Halász), Szűcs, Csóka (53. Mizerák), Tóth (63. Puskás), Žiga, Szelle

Hodnotenie trénera, Roberta Biegelbauera: ,,V dynamickom, kvalitnom zápase bol rozhodujúci prvý gól. Celý zápas charakterizovali vzájomné súboje medzi hráčmi. s postojom našich chlapcov ani tentokrát nebol žiadny problém, avšak po troch víťazstvách niesli prehru naozaj ťažko. Teraz máme dva týždne na prípravu na nasledujúci zápas."

U14: AS Trenčín - DAC 1:0 (1:0)

Pásztor – Ferenczi (C), Both, Nagy, Švec, Hacsik (45.Kuman), Csonka, Kulina, Szabó, Katona, Kuczman (45. Garaj)

U13/U12 - 4.kolo

Naši hráči do 13 rokov oslavovali presvedčivé víťazstvo, najmladším žiakom však ani 9 gólov nestačilo na tri body.

U13: DAC – AS Trenčín 4:0 (3:0)

Bartoš – Boros, Majoros, Raftik, Šill, Végh, Gajdošík, Magyarics, Šulák, Szokol, Husvéth, Zilizi, Hennel (C), Beke, Kuman, Fehér

Góly: Fehér 2, Magyarics, Šill

Hodnotenie trénera, Juraja Majorosa: ,,Od úvodných minút sme prevzali kontrolu nad zápasom, chlapci si vypracovali mnoho šancí, vďaka ktorým sme na konci prvého polčasu získali trojgólový náskok. Druhý polčas bol vyrovnanejší, súper taktiež ukázal svoju kvalitu. My sme sa presadili dominantnou, útočnou hrou, ktorá nám priniesla víťazstvo. Všetci naši chlapci si zaslúžia pochvalu za predvedený výkon a postoj."

U12: DAC – AS Trenčín 9:15 (2:8)

Botló – Both, Mikóczi, Bíró, Gróf, Kalmár, Horváth, Metzner, Farkas, Szabó Á. Gy., Kuman, Czibula, Szabó, Horváth, Vas, Szabó B. I., Bábics, Matus

Góly: Szabó Á. 4, Bíró 2, Horváth Kalmár, Kuman