Všeobecné

Druhýkrát usporiadame Pohár spolupatričnosti

Mladí futbalisti z Karpatskej kotliny, ktorých materinskou rečou je maďarčina, sa stretnú v MOL Akadémii už druhýkrát. Jednodňový mládežnícky turnaj sa uskutoční v nedeľu 18. júna.

Na 1. ročník Pohára spolupatričnosti vo vekovej kategórii U12 dostali pred rokom pozvánku tímy mládežníckych vekových kategórií futbalových klubov s maďarskými väzbami. V znamení spolupatričnosti prišli do Dunajskej Stredy mladí hráči spoza hraníc i zo svojej materskej krajiny. Podľa riaditeľa DAC Akadémie Krisztiána Németha, cieľom turnaja bolo, aby sme založili tradíciu, a preto aj tento rok usporiadame už II. Pohár spolupatričnosti.

 Podobne ako vlani, na turnaji sa zúčastní 12 mužstiev. V MOL Akadémii sa budú súťažiť hráči z piatich krajín podľa nasledovných skupín:

A-skupina: DAC 1904 [SVK], KFC Komárno [SVK], FKM Nové Zámky [SVK], FC ETO GYŐR [HUN], Partium LA [ROU], FK TSC Bačka Topola [SRB]

B-skupina: FK Miercurea Ciuc [ROU], Puskásova Akadémia FC [HUN], FC ŠTK Šamorín [SVK], TJ Horné Saliby [SVK], MFA Mukačevo [UKR], Király SE [HUN]

Minuloročný turnaj sa skončil domácim úspechom, keď naša U12 po víťazstve 3:1 vo finále nad Puskásovou Akadémiou získala pohár. „Podobnému úspechu by sa naša žlto-modrá rodina opäť potešila, ale čo je hlavné, aby si deti užívali hru a naši hostia sa vracali z Dunajskej Stredy s pozitívnymi zážitkami,“ zdôraznil Tibor Ravasz, riaditeľ našej akadémie pre mládežnícky rozvoj.

Prichádzajúci mladí hráči sa nestretávajú len na futbalovom ihrisku, keďže tento turnaj ponúka viac ako len futbal. Preto budú mať možnosť v rámci malého výletu objaviť fascinujúcu krásu, úžasnú krajinu a kultúrne dedičstvo Žitného ostrova.

II. Pohár spolupatričnosti sa prvými zápasmi začne v nedeľu ráno o 9.00 h. Dohromady sa odohrá 30 zápasov v skupinách, potom prídu na rad stretnutia o umiestnenie a turnaj uzavrie slávnostné vyhlásenie výsledkov, respektíve konečného poradia. Každého rodiča, rodinného príslušníka a priateľa futbalu srdečne očakávame 18. júna v MOL Akadémii!

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy Slovenskej republiky.

Súvisiace správy

Všeobecné
Všeobecné
Všeobecné
Všeobecné

Víkend v číslach

pondelok 11.9.